Web Analytics
PUBLICITATE
0757 347 062
[email protected]
marți, iunie 23, 2026
Writy.
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Urmărire sfârșită într-un stâlp de iluminat. Un bărbat fără permis credea că se poate întrece cu spatele cu polițiștii din Fălticeni. Oamenii legii i-au lovit parbrizul cu bastonul telescopic și l-au încătușat

FOTO Ilustrativ (generată cu AI)

Urmărire sfârșită într-un stâlp de iluminat. Un bărbat fără permis credea că se poate întrece cu spatele cu polițiștii din Fălticeni. Oamenii legii i-au lovit parbrizul cu bastonul telescopic și l-au încătușat

Știrea Sucevei de Știrea Sucevei
septembrie 19, 2025
în Local
480
0
Share on Facebook

La data de 18 septembrie 2025, în jurul orei 23.00, un echipaj de poliție din Fălticeni, în timp ce executa serviciul de patrulare cu autospeciala pe raza municipiului, au efectuat semnale acustice și luminoase pentru oprirea unui autoturism marca Audi A6, înmatriculat în Germania.

Conducătorul autoturismului nu a oprit la semnalele regulamentare, ci a început să facă manevre de mers înapoi pentru a se sustrage. Polițiștii l-au somat de mai multe ori prin megafonul autospecialei să oprească motorul, însă acesta și-a continuat deplasarea cu spatele prin parcarea magazinului Penny, până în momentul în care a intrat într-un stâlp de iluminat, fără a produce avarii.

You might also like

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

iunie 21, 2026
Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

iunie 21, 2026

În acel moment, unul dintre agenții de poliție a coborât din autospecială, a folosit bastonul telescopic și a lovit parbrizul și geamul lateral stânga-față al Audi-ului, reușind să-l scoată forțat pe șofer. Bărbatul a fost imobilizat și încătușat.

Conducătorul autoturismului a fost identificat ca fiind un bărbat. În urma verificărilor în bazele de date ale Poliţiei Române, s-a constatat că acesta nu figurează ca posesor de permis de conducere.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilometru, rezultatul fiind 0,00 mg/l alcool pur în aerul expirat.

În cauză s-a întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracţiunii de conducerea unui autovehicul fără permis de conducere.

Știrea Sucevei

Știrea Sucevei

Related Stories

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 21.57, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Preutești au fost...

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 13.52, un accident rutier s-a produs pe strada Olăreni din satul...

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

La data de 24 februarie 2025, organele de cercetare penală s-au sesizat cu privire la comiterea unui furt de proporții...

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Rădăuți au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de doi...

Postarea următoare
Hoț, cazat 24 de ore în arest, după ce a spart un magazin și a furat mai multe motofierăstraie

Hoț, cazat 24 de ore în arest, după ce a spart un magazin și a furat mai multe motofierăstraie

Recomandat

21 de percheziții domiciliare în Suceava, privind nerespectarea regimului armelor și munițiilor

21 de percheziții domiciliare în Suceava, privind nerespectarea regimului armelor și munițiilor

aprilie 2, 2025
Bărbat mort după ce a căzut de pe o casă aflată în construcție

Un bătrân de 74 de ani, din Ciocănești, a ajuns la spital după ce a consumat băuturi alcoolice la o înmormântare

august 1, 2022

Postări Populare

  • Bărbat găsit mort în locuința sa din Frasin

    Un bărbat a murit subit, după ce femeia căreia îi repara gardul i-a gătit

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • O suceveancă de 36 de ani, însărcinată în luna a treia, s-a stins din viață în SJU Suceava. Aceasta nu știa că suferea de cancer cu multiple metastaze, ca urmare a ruperii unei alunițe

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Tânăra amantă a unui medic cardiolog intervenționist din SJU Suceava a ajuns la UPU, după ce cadrul medical i-ar fi aplicat o corecție fizică într-o garsonieră din Suceava

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • VIDEO Mărturisire cutremurătoare a suceveanului Gheorghe Ignat. Fostul luptător de MMA a aflat că soția sa ar fi terorizată și amenințată de ani de zile de un ”milițian”, abia după ce a găsit un ștreang într-o anexă gospodărească: ”Viața îmi este călcată în picioare la propriu”

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Un cetățean a fost fotografiat în timp ce defeca la marginea străzii Ana Ipătescu din centrul Sucevei

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
Știrea Sucevei

Cotidianul online cu informații actuale din județul Suceava.

  • Politica Cookie
  • Politica de Confidențialitate

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Bine ai revenit!

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitata?

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentificare
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
0757 347 062
[email protected]

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Politica Cookie