Web Analytics
PUBLICITATE
0757 347 062
[email protected]
marți, iunie 23, 2026
Writy.
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Un tânăr, cu mască chirurgicală pe față și un cuțit în mână, a încercat să o tâlhărească pe o bătrână în vârstă de 88 de ani. Tâlharul a fost arestat preventiv pentru 30 de zile

Spaima indicatoarelor rutiere din Suceava a ajuns în arestul IPJ Suceava. Bărbatul a dat-o din nou „parte-n parte” cu semnele de circulație, lămpile de iluminat stradal, coșurile de gunoi și geamurile din oraș

Știrea Sucevei de Știrea Sucevei
august 13, 2022
în Local
410
0
Share on Facebook

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Suceava au continuat cercetările și în cazul lui Marius Constantin Crîșmaru (37 de ani), din comuna Hânțești care la data de 8 august 2022 a provocat distrugeri unor semne rutiere de pe raza municipiului Suceava.

S-a stabilit că la data de 8 august 2022, în timp ce se afla pe strada Vasile Alecsandri din municipiul Suceava, bărbatul s-a manifestat agresiv și a provocat distrugeri unor indicatoare rutiere aflate în zonă, cât și lămpi de iluminat stradal, coșuri de gunoi și geamuri. După continuarea cercetărilor și administrarea materialului probator s-a dispus reţinerea pentru 24 de ore a bărbatului cercetat pentru săvârşirea infracţiunilor de „distrugere” și „tulburarea ordinii și liniștii publice”.

You might also like

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

iunie 21, 2026
Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

iunie 21, 2026

„Colegii mei au fost anunțați de aceste distrugeri imediat după ora 22.00. Patrula auto care se afla în zona Albina a plecat imediat spre zona indicată și a ajuns împreună cu un echipaj al Poliției Municipiului Suceava. Persoana în cauză a fost depistată în zona Poștei și pentru că a opus rezistență a fost nevoie de folosirea forței pentru încătușare”, a arătat Ovidiu Doroftei, șeful Poliției Locale Suceava, pentru Monitorul de Suceava.

La sfârșitul lunii iulie, același bărbat a luat la pumni un indicator rutier din spatele Casei de Cultură din Suceava.

Etichete: indicatoare rutieremarius constantin crismaruretinutsuceava
Știrea Sucevei

Știrea Sucevei

Related Stories

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 21.57, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Preutești au fost...

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 13.52, un accident rutier s-a produs pe strada Olăreni din satul...

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

La data de 24 februarie 2025, organele de cercetare penală s-au sesizat cu privire la comiterea unui furt de proporții...

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Rădăuți au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de doi...

Postarea următoare
Trei minori au furat două biciclete lăsate în fața unui bar din Dorna Arini

Polițiștii l-au prins pe un bărbat de 50 de ani care a furat o bicicletă din fața unui bloc din Suceava

Recomandat

Un bărbat cu 1,96 mg/l alcool pur în aerul expirat a acroșat un indicator rutier și s-a oprit cu mașina pe un teren arabil din comuna Fântâna Mare

Bărbat beat și fără permis, depistat la volanul unei mașini în Vatra Dornei. Individul a fost reținut pentru 24 de ore

septembrie 17, 2025
Bărbat dat dispărut de familie, căutat de polițiștii din Suceava

Bărbat dat dispărut de familie, căutat de polițiștii din Suceava

mai 19, 2022

Postări Populare

  • Bărbat găsit mort în locuința sa din Frasin

    Un bărbat a murit subit, după ce femeia căreia îi repara gardul i-a gătit

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • O suceveancă de 36 de ani, însărcinată în luna a treia, s-a stins din viață în SJU Suceava. Aceasta nu știa că suferea de cancer cu multiple metastaze, ca urmare a ruperii unei alunițe

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Tânăra amantă a unui medic cardiolog intervenționist din SJU Suceava a ajuns la UPU, după ce cadrul medical i-ar fi aplicat o corecție fizică într-o garsonieră din Suceava

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • VIDEO Mărturisire cutremurătoare a suceveanului Gheorghe Ignat. Fostul luptător de MMA a aflat că soția sa ar fi terorizată și amenințată de ani de zile de un ”milițian”, abia după ce a găsit un ștreang într-o anexă gospodărească: ”Viața îmi este călcată în picioare la propriu”

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Un cetățean a fost fotografiat în timp ce defeca la marginea străzii Ana Ipătescu din centrul Sucevei

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
Știrea Sucevei

Cotidianul online cu informații actuale din județul Suceava.

  • Politica Cookie
  • Politica de Confidențialitate

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Bine ai revenit!

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitata?

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentificare
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
0757 347 062
[email protected]

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Politica Cookie