La data de 22 octombrie 2023, pe la ora 18.20, o femeie din satul/comuna Ipotești a sunat la 112 și a sesizat faptul că fiul său a agresat-o fizic.
În acea seară, în timp ce apelanta se afla la domiciliu, a avut un conflict spontan cu fiul ei, pe motiv că acesta își aduce prietenii de băutură la domiciliu. Conflictul a degenerat, iar bărbatul a lovit-o pe mama sa cu palma.
Victima nu a solicitat prezența unui echipaj de ambulanță la fața locului, întrucât nu a suferit leziuni.
Polițiștii au completat formularul de evaluare a riscului, stabilindu-se că nu există risc iminent pentru viața și integritatea victimei.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru violență în familie.














