În data de 24 octombrie 2022, în jurul orei 17.20, prin 112 a fost sesizat faptul că un bărbat a murit în curtea restaurantului Regal Gold din municipiul Fălticeni.
În acea zi, C.P. s-a deplasat în municipiul Fălticeni pentru a presta activități de îngrijire a spațiului verde de la restaurantul menționat. Bărbatul nu este angajat la restaurant, dar ocazional prestează activități de curățenie.
Pe la ora 17.00, bărbatul a plecat spre domiciliu. În timp ce se deplasa în curtea restaurantului, acestuia i s-a făcut rău și a căzut la pământ.
La fața locului a ajuns un echipaj de ambulanță care a constatat decesul persoanei în cauză.
Pe corpul defunctului nu au fost descoperite urme de violență.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.














