La data de 8 noiembrie 2023, în jurul orei 22.00, o femeie de 39 de ani, din comuna Ipotești, a sunat la 112 și a sesizat faptul că a fost agresată de către soț.
În seara respectivă, femeia se afla în locuință împreună cu soțul său, în vârstă de 32 de ani. Pe fondul unor discuții contradictorii legate de pierderea mai multor sarcini, bărbatul a îmbrâncit-o, împingând-o cu mâna pentru a o îndepărta și a încheia discuțiile contradictorii. Din acest motiv, femeia a sunat la 112 și a sesizat agresiunea.
Reclamanta nu prezenta urme vizibile de violență și nu a solicitat prezența unui echipaj medical.
Polițiștii au completat formularul de evaluare a riscului, rezultând faptul că nu există risc iminent asupra vieții și integrității apelantei. Nu s-a impus emiterea unui ordin de protecție provizoriu.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru violență în familie.













