Doi morți, peste 100 de dosare penale și de amenzi. Acesta este bilanțul celor trei nopţi de distracție la Festivalul Saga. Mai mulți tineri care au consumat droguri au ajuns în stare gravă la spital în urma supradozelor. Reprezentanţii Festivalului s-au scuzat, printr-un comunicat în care au precizat că au zero toleranţă la posesia şi consumul de narcotice, ba chiar au făcut şi un parteneriat anul acesta cu Agenţia Naţională Antidrog care a fost prezentă la eveniment cu puncte de informare.
Șeful Armatei Române, în vizorul DNA Militar. Generalul Vlad Gheorghiță, acuzat că ar fi înlesnit acordarea a 20 de locuri la buget
La data de 02.06.2026, procurorii militari din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, Serviciul pentru efectuarea urmăririi penale în cauze privind infracțiuni...














