Web Analytics
PUBLICITATE
0757 347 062
[email protected]
marți, iunie 23, 2026
Writy.
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Afaceristul sucevean Dan Seredenciuc a fost trimis în judecată pentru că i-ar fi încredințat BMW-ul „bombardierului” care s-a îmbătat și s-a înfipt cu mașina într-un stâlp din centrul Sucevei

Decizie definitivă. Afaceristul sucevean Dan Seredenciuc a fost achitat în dosarul privind încredințarea BMW-ului pe care un „bombardier” beat și fără permis l-a făcut zob, după ce l-a înfipt într-un stâlp din centrul Sucevei

Știrea Sucevei de Știrea Sucevei
mai 7, 2023
în Analiză, Local
1.2k
0
Share on Facebook

Curtea de Apel Suceava a admis apelul inculpatului Daniel Seredenciuc împotriva sentinței penale pronunțată de Judecătoria Suceava, prin care individul a fost condamnat la 7.200 de lei amendă penală (180 zile – amendă, 40 lei/zi) pentru săvârşirea infracţiunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere, în varianta încredinţării autoturismului pentru care legea prevede obligativitatea deţinerii permisului de conducere pentru conducerea pe drumurile publice unei persoane despre care ştie că se află sub influenţa alcoolului.

Magistrații Curții de Apel Suceava au dispus achitarea inculpatului întrucât nu există probe că a săvârșit infracțiunea sus-menționată.

You might also like

Femeie din Todirești, condamnată după ce a încercat să obțină pensie folosindu-se de o vechime falsă de aproape opt ani. A recunoscut că nu a lucrat niciodată ca zootehnistă la CAP

Femeie din Todirești, condamnată după ce a încercat să obțină pensie folosindu-se de o vechime falsă de aproape opt ani. A recunoscut că nu a lucrat niciodată ca zootehnistă la CAP

iunie 21, 2026
Sătul să-și găsească mașinile zgâriate, un sucevean și-a montat cameră de supraveghere și l-a prins pe autor. Pensionarul de 72 de ani a fost condamnat, însă nu va plăti despăgubiri

Sătul să-și găsească mașinile zgâriate, un sucevean și-a montat cameră de supraveghere și l-a prins pe autor. Pensionarul de 72 de ani a fost condamnat, însă nu va plăti despăgubiri

iunie 21, 2026

Decizia este definitivă.

În același dosar, Sergiu Alexandru Strîmbu a fost condamnat la un an și șase luni de închisoare cu suspendare pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere a unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.


Vă amintim faptul că Parchetul de pe lângă Judecătoria Suceava l-a trimis în judecată pe afaceristul sucevean Dan Seredenciuc pentru încredințarea unui autovehicul unei persoane aflate sub influența alcoolului. Mai exact este vorba despre dosarul în care Sergiu Alexandru Strîmbu a fost trimis în judecată pentru ”conducerea unui vehicul fără permis de conducere” și ”conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”.

În seara de 28 iunie 2022, în jurul orei 20.20, Sergiu Alexandru Strîmbu, din municipiul Suceava, a condus un autoturism marca BMW pe strada Vasile Alecsandri dinspre strada Nicolae Bălcescu spre strada Petru Rareș. Când a ajuns în zona intersecției cu strada Curtea Domnească, a pierdut controlul mașinii, a acroșat bordura trotuarului din stânga și s-a oprit într-un stâlp din metal ce aparține rețelei publice de electricitate instalat pe trotuar.

După ce a produs accidentul, șoferul a încercat să fugă de la fața locului.

La fața locului au intervenit pompierii militari ai Detașamentului Suceava cu o autospecială pentru descarcerare cu sprijinul unui echipaj SAJ.

În autoturism se afla și Daniel Seredenciuc (50 de ani), din municipiul Suceava. Cei doi au refuzat să fie transportați la spital pentru a primi îngrijiri medicale.

Strîmbu a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acestuia i s-au recoltat probe de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.

Polițiștii au întocmit un dosar penal pentru „conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe” și „conducerea unui vehicul fără permis de conducere”.

Primul echipaj de poliție a ajuns la fața locului în circa două minute de la producerea evenimentului rutier.

În urma accidentului, viceprimarul Sucevei, Lucian Harșovschi, a urcat imaginile cu momentul producerii incidentului, adăugând descrierea: „Atunci când alergi mai bine decât conduci”.

https://www.stireasucevei.ro/wp-content/uploads/2023/03/bandicam_2022-06-29_14-28-47-208_online-video-cutter.com__0.mp4
Alte știri despre Sergiu Alexandru Strîmbu:

”Bombardierul” care s-a îmbătat și a făcut zob un BMW, izbindu-l într-un stâlp din centrul Sucevei, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile

Individul beat și fără permis de conducere, care anul trecut a făcut zob un BMW în centrul Sucevei, a încercat să fure o sticlă de Alexandrion din magazinul Unicarm de pe strada Mărășești

 

 

Știrea Sucevei

Știrea Sucevei

Related Stories

Femeie din Todirești, condamnată după ce a încercat să obțină pensie folosindu-se de o vechime falsă de aproape opt ani. A recunoscut că nu a lucrat niciodată ca zootehnistă la CAP

Femeie din Todirești, condamnată după ce a încercat să obțină pensie folosindu-se de o vechime falsă de aproape opt ani. A recunoscut că nu a lucrat niciodată ca zootehnistă la CAP

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

O femeie în vârstă de 64 de ani, din comuna Todirești, a fost condamnată de Judecătoria Suceava după ce a...

Sătul să-și găsească mașinile zgâriate, un sucevean și-a montat cameră de supraveghere și l-a prins pe autor. Pensionarul de 72 de ani a fost condamnat, însă nu va plăti despăgubiri

Sătul să-și găsească mașinile zgâriate, un sucevean și-a montat cameră de supraveghere și l-a prins pe autor. Pensionarul de 72 de ani a fost condamnat, însă nu va plăti despăgubiri

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

Judecătoria Suceava a condamnat un pensionar în vârstă de 72 de ani pentru infracțiunea de distrugere, după ce acesta a...

Pensionară de 85 de ani, condamnată după ce a mințit de două ori în fața judecătorilor pentru a-i ajuta pe doi inculpați. Cei doi erau judecați pentru înșelăciune

Pensionară de 85 de ani, condamnată după ce a mințit de două ori în fața judecătorilor pentru a-i ajuta pe doi inculpați. Cei doi erau judecați pentru înșelăciune

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

O femeie în vârstă de 85 de ani a fost condamnată de Judecătoria Suceava pentru două infracțiuni de mărturie mincinoasă,...

A vrut 3.000 de lei ca să nu publice imagini intime cu fosta iubită. În loc de bani, s-a ales cu o condamnare după ce a fost prins în flagrant de polițiști

A vrut 3.000 de lei ca să nu publice imagini intime cu fosta iubită. În loc de bani, s-a ales cu o condamnare după ce a fost prins în flagrant de polițiști

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

Judecătoria Suceava l-a condamnat pe Alex Răzvan C. (23 de ani) pentru infracțiunea de șantaj, după ce a încercat să...

Postarea următoare
Pedepse de peste 7 și 16 ani de închisoare pentru doi infractori periculoși din Șcheia, după ce au furat un cazan de cupru, o roabă, țuică de tescovină și alte bunuri dintr-o gospodărie

Tatăl a două copile pe care o educatoare din Bosanci le-ar fi abuzat sexual a fost condamnat definitiv la închisoare cu suspendare pentru că i-a incendiat mașina femeii

Recomandat

Agresorii unui tânăr au scăpat cu mâinile curate după ce victima și-a retras plângerea, după aproape șase ani de la noaptea în care i-a fost ruptă mandibula în bătaie

Agresorii unui tânăr au scăpat cu mâinile curate după ce victima și-a retras plângerea, după aproape șase ani de la noaptea în care i-a fost ruptă mandibula în bătaie

august 31, 2022
Bătrână amendată cu 500 de lei după ce ar fi fost bătută de vecini

Femeie de 63 de ani bătută de nora sa

iunie 4, 2022

Postări Populare

  • Bărbat găsit mort în locuința sa din Frasin

    Un bărbat a murit subit, după ce femeia căreia îi repara gardul i-a gătit

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • O suceveancă de 36 de ani, însărcinată în luna a treia, s-a stins din viață în SJU Suceava. Aceasta nu știa că suferea de cancer cu multiple metastaze, ca urmare a ruperii unei alunițe

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Tânăra amantă a unui medic cardiolog intervenționist din SJU Suceava a ajuns la UPU, după ce cadrul medical i-ar fi aplicat o corecție fizică într-o garsonieră din Suceava

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • VIDEO Mărturisire cutremurătoare a suceveanului Gheorghe Ignat. Fostul luptător de MMA a aflat că soția sa ar fi terorizată și amenințată de ani de zile de un ”milițian”, abia după ce a găsit un ștreang într-o anexă gospodărească: ”Viața îmi este călcată în picioare la propriu”

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Un cetățean a fost fotografiat în timp ce defeca la marginea străzii Ana Ipătescu din centrul Sucevei

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
Știrea Sucevei

Cotidianul online cu informații actuale din județul Suceava.

  • Politica Cookie
  • Politica de Confidențialitate

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Bine ai revenit!

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitata?

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentificare
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
0757 347 062
[email protected]

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Politica Cookie