Web Analytics
PUBLICITATE
0757 347 062
[email protected]
marți, iunie 23, 2026
Writy.
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
A sărbătorit Ziua României și a uitat că nu are permis. Bărbat prins cu 0,94 mg/l alcool pur în aerul expirat, la volanul unui Smart, în Poieni-Solca

FOTO Ilustrativ (generată cu AI)

A sărbătorit Ziua României și a uitat că nu are permis. Bărbat prins cu 0,94 mg/l alcool pur în aerul expirat, la volanul unui Smart, în Poieni-Solca

Știrea Sucevei de Știrea Sucevei
decembrie 3, 2025
în Local
404
0
Share on Facebook

La data de 1 decembrie 2025, în jurul orei 18.10, lucrătorii de poliție din cadrul Poliției Orașului Solca și Poliției Orașului Cajvana, aflați într-o acțiune pentru prevenirea și combaterea conducerii vehiculelor sub influența alcoolului sau a substanțelor psihoactive, au efectuat semnal regulamentar de oprire unui autoturism marca Smart care circula pe strada Dealul Lupului din satul Poieni-Solca, comuna Poieni-Solca.

Conducătorul auto s-a conformat, iar în urma verificărilor polițiștii au stabilit că la volan se afla un bărbat, în vârstă de 47 de ani, domiciliat în localitate. Bărbatul nu a putut prezenta permis de conducere, iar verificarea în bazele de date a confirmat că nu este posesor de permis pentru nicio categorie de vehicule.

You might also like

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

iunie 21, 2026
Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

iunie 21, 2026

Deoarece emana halenă alcoolică, acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând 0,94 mg/l alcool pur în aerul expirat. Ulterior, individul a fost condus la Spitalul Municipal Rădăuți pentru recoltarea probelor biologice, acceptând procedura.

Polițiștii i-au adus la cunoștință că pe numele său va fi întocmit dosar penal pentru: conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.

În urma verificării documentelor autoturismului, s-a constatat că vehiculul nu deține ITP valabil, motiv pentru care șoferul a fost sancționat contravențional, iar certificatul de înmatriculare a fost reținut, eliberându-se dovadă cu drept de circulație pentru 15 zile.

Știrea Sucevei

Știrea Sucevei

Related Stories

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 21.57, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Preutești au fost...

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 13.52, un accident rutier s-a produs pe strada Olăreni din satul...

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

La data de 24 februarie 2025, organele de cercetare penală s-au sesizat cu privire la comiterea unui furt de proporții...

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Rădăuți au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de doi...

Postarea următoare
Primăria Suceava: Firmă sancționată cu 50.000 de lei după ce a aruncat ilegal deșeuri din demolări

Primăria Suceava: Firmă sancționată cu 50.000 de lei după ce a aruncat ilegal deșeuri din demolări

Recomandat

Pedepse definitive blânde pentru un individ și două femei care și-au bătut joc de patru oameni ai legii. Un polițist a scăpat din mâinile inculpatului cu pantalonii rupți, după ce a fost tras de falus

Pedepse definitive blânde pentru un individ și două femei care și-au bătut joc de patru oameni ai legii. Un polițist a scăpat din mâinile inculpatului cu pantalonii rupți, după ce a fost tras de falus

ianuarie 16, 2023
Un rădăuțean a sunat la 112 pentru că a fost dat afară dintr-un bar, pe motiv că era prea beat

O suceveancă a fost salvată din mâinile soțului nervos pentru că nu-și găsea încărcătorul telefonului, de către o prietenă care a auzit scandalul și a sunat la 112

septembrie 4, 2023

Postări Populare

  • Bărbat găsit mort în locuința sa din Frasin

    Un bărbat a murit subit, după ce femeia căreia îi repara gardul i-a gătit

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • O suceveancă de 36 de ani, însărcinată în luna a treia, s-a stins din viață în SJU Suceava. Aceasta nu știa că suferea de cancer cu multiple metastaze, ca urmare a ruperii unei alunițe

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Tânăra amantă a unui medic cardiolog intervenționist din SJU Suceava a ajuns la UPU, după ce cadrul medical i-ar fi aplicat o corecție fizică într-o garsonieră din Suceava

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • VIDEO Mărturisire cutremurătoare a suceveanului Gheorghe Ignat. Fostul luptător de MMA a aflat că soția sa ar fi terorizată și amenințată de ani de zile de un ”milițian”, abia după ce a găsit un ștreang într-o anexă gospodărească: ”Viața îmi este călcată în picioare la propriu”

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Un cetățean a fost fotografiat în timp ce defeca la marginea străzii Ana Ipătescu din centrul Sucevei

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
Știrea Sucevei

Cotidianul online cu informații actuale din județul Suceava.

  • Politica Cookie
  • Politica de Confidențialitate

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Bine ai revenit!

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitata?

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentificare
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
0757 347 062
[email protected]

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Politica Cookie