Web Analytics
PUBLICITATE
0757 347 062
[email protected]
marți, iunie 23, 2026
Writy.
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Femeie din Salcea, păgubită după ce și-a pierdut cardul bancar. Hoțul a făcut 8 tranzacții într-o singură zi

FOTO Ilustrativ (generată cu AI)

Femeie din Salcea, păgubită după ce și-a pierdut cardul bancar. Hoțul a făcut 8 tranzacții într-o singură zi

Știrea Sucevei de Știrea Sucevei
septembrie 20, 2025
în Local
454
0
Share on Facebook

La data de 18 septembrie 2025, în jurul orei 13.30, o femeie în vârstă de 71 de ani din orașul Salcea s-a prezentat la sediul Poliției Municipiului Suceava și a reclamat faptul că a fost victima unei fraude bancare.

Potrivit declarațiilor acesteia, în dimineața zilei de 17 septembrie 2025, la ora 07.00, a descoperit că pe cardul său emis de Banca Transilvania fuseseră efectuate nu mai puțin de opt tranzacții nerecunoscute, în valoare totală de 333 de lei.

You might also like

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

iunie 21, 2026
Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

iunie 21, 2026

Din cercetări a rezultat că, pe 16 septembrie, femeia s-a deplasat împreună cu fiul ei la un magazin Profi din municipiul Suceava, pe strada Zamca. Pentru că are probleme de sănătate și se deplasează greu, aceasta a rămas în mașină și i-a dat cardul fiului pentru a face cumpărăturile. După ce au revenit acasă, situația a părut normală, până când, a doua zi dimineață, femeia a primit notificările privind tranzacțiile efectuate în zona Zamca–Mărășești.

Întrebat, fiul său a declarat că nu are nicio legătură cu retragerile și a presupus că, cel mai probabil, cardul i-a căzut din buzunar în timp ce se urca în mașină, după cumpărături.

Femeia a menționat că nu are suspiciuni clare cu privire la autorul faptei.

Polițiștii au deschis un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunilor de însușirea bunului găsit sau ajuns din eroare la făptuitor, efectuarea de operațiuni financiare în mod fraudulos și acces ilegal la un sistem informatic.

Știrea Sucevei

Știrea Sucevei

Related Stories

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 21.57, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Preutești au fost...

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 13.52, un accident rutier s-a produs pe strada Olăreni din satul...

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

La data de 24 februarie 2025, organele de cercetare penală s-au sesizat cu privire la comiterea unui furt de proporții...

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Rădăuți au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de doi...

Postarea următoare
Au fost finalizate lucrările la proiectul de reabilitare energetică a Spitalului Clinic Județean de Urgență ”Sf. Ioan cel Nou” Suceava

SCJU Suceava anunță că au fost demarate lucrări de reabilitare în secțiile Reumatologie, Chirurgie Vasculară, Dermatologie, Psihiatrie si Laboratorul de Medicina Nucleară

Recomandat

Mozaicplastia, o nouă procedură în arsenalul Secției Ortopedie – Traumatologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Suceava

Noi specialități medicale la Spitalul Clinic Județean de Urgență Suceava: Genetică Medicală și Psihiatrie Pediatrică

noiembrie 18, 2023
Dealer de droguri, trimis în judecată după ce un client a murit de supradoză

Dealer de droguri, trimis în judecată după ce un client a murit de supradoză

august 4, 2022

Postări Populare

  • Bărbat găsit mort în locuința sa din Frasin

    Un bărbat a murit subit, după ce femeia căreia îi repara gardul i-a gătit

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • O suceveancă de 36 de ani, însărcinată în luna a treia, s-a stins din viață în SJU Suceava. Aceasta nu știa că suferea de cancer cu multiple metastaze, ca urmare a ruperii unei alunițe

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Tânăra amantă a unui medic cardiolog intervenționist din SJU Suceava a ajuns la UPU, după ce cadrul medical i-ar fi aplicat o corecție fizică într-o garsonieră din Suceava

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • VIDEO Mărturisire cutremurătoare a suceveanului Gheorghe Ignat. Fostul luptător de MMA a aflat că soția sa ar fi terorizată și amenințată de ani de zile de un ”milițian”, abia după ce a găsit un ștreang într-o anexă gospodărească: ”Viața îmi este călcată în picioare la propriu”

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Un cetățean a fost fotografiat în timp ce defeca la marginea străzii Ana Ipătescu din centrul Sucevei

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
Știrea Sucevei

Cotidianul online cu informații actuale din județul Suceava.

  • Politica Cookie
  • Politica de Confidențialitate

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Bine ai revenit!

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitata?

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentificare
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
0757 347 062
[email protected]

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Politica Cookie