Web Analytics
PUBLICITATE
0757 347 062
[email protected]
marți, iunie 23, 2026
Writy.
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Un alt inconștient de 20 de ani din Volovăț s-a luat la întrecere cu polițiștii din zona Rădăuți. Individul a încercat să dispară în cimitir, după ce s-a trântit cu BMW-ul într-un timpan de pod. „Deșteptul” a fost amendat cu aproape 16.000 de lei și va fi pieton timp de 330 de zile

FOTO Ilustrativ

Un alt inconștient de 20 de ani din Volovăț s-a luat la întrecere cu polițiștii din zona Rădăuți. Individul a încercat să dispară în cimitir, după ce s-a trântit cu BMW-ul într-un timpan de pod. „Deșteptul” a fost amendat cu aproape 16.000 de lei și va fi pieton timp de 330 de zile

Știrea Sucevei de Știrea Sucevei
ianuarie 19, 2025
în Local
673
0
Share on Facebook

Din păcate, se înregistrează în continuare situații în care șoferii dau dovadă de iresponsabilitate neoprind la semnalele regulamentare ale polițiștilor și punând în pericol siguranța rutieră, propria viața precum și pe cea a celorlați participanți la trafic.

Recent, la sfârșitul lunii decembrie 2024, polițiștii au suspendat permisul de conducere altui tânăr de 20 de ani din comuna Volovăț, jud. Suceava, pentru 360 de zile, pentru neoprire la semnalul regulamentar al polițiștului și alte abateri rutiere.

You might also like

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

iunie 21, 2026
Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

iunie 21, 2026

La nici o lună de la acest incident, un alt tânăr de 20 de ani, din aceeași localitate a repetat comportamentul iresponsabil în trafic, punând în pericol siguranța rutieră, rulând cu o viteză de peste 160 km/h și neoprind la semnalele autospecialei de poliție care îl urmărea. Și de această dată măsurile dispuse de polițiști au fost din cele mai ferme: 330 de zile suspendarea dreptului de a conduce vehicule pe drumurile publice și amenzi în valoare de 15.795 lei pentru abaterile rutiere săvârșite.

La data de 18.01.2025, în jurul orei 16:55, polițiștii din cadrul Compartimentului Rutier Rădăuți fiind în exercitarea atributiilor de serviciu pe centura ocolitoare a orașului Rădăuți, acționând cu aparatul radar au observat un autoturism marca BMW ce se deplasa cu viteza de 163 km/h, viteza admisă pe acel sector de drum fiind de 60 km/h ( +103 km/h).

S-a efectuat semnal regulamentar de oprire prin punerea în funcțiune a semnalelor acustice și luminoase, conducătorul auto continuându-și însă deplasarea fără a se conforma, motiv pentru care lucrătorii de poliție au pornit în urmărirea acestuia.

La un moment dat într-o curbă, conducătorul auto a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând într-un timpan de pod situat pe partea dreaptă a direcției de mers, fiind proiectat în gardul unui imobil.

După impact, conducătorul auto a ieșit din mașină și a fugit în cimitirul din comuna Volovăț.

Lucrătorii de poliție au procedat la urmărirea sa pedestră, acesta fiind prins imobilizat și încătușat. Acesta a fost identificat în persoana lui Alex Penteliuc (20 ani) din satul Volovăț, jud. Suceava și s-a stabilit că șoferul nu a suferit leziuni.

Ulterior, conducătorul auto a fost condus la sediul Poliției Municipiului Rădăuți unde a fost testat pentru a se stabili dacă acesta a consumat băuturi alcoolice sau alte substanțe psihoactive, ambele rezultate fiind negative.

De asemenea, s-a stabilit că șoferul are permis de conducere valabil, acesta neoprind la semnalul polițiștilor în încercarea de a scăpa de sancțiunea contravențională ce urma să îi fie aplicată pentru depășirea regimului legal de viteză.

Urmărirea a avut loc pe DN CRD Rădăuți, iar apoi pe DJ 178 Volovăț, timp în care conducătorul auto de 20 ani, din sat Volovăț, a încălcat mai multe reguli de circulație. Pentru abaterile săvârșite la regimul rutier, acesta a fost sancționat cu suma de 15.795 de lei și i-a fost suspendat dreptul de a conduce autoturisme pe drumurile publice pentru o perioadă de 330 de zile.

https://www.stireasucevei.ro/wp-content/uploads/2025/01/YouCut_20250120_100610330.mp4
Știrea Sucevei

Știrea Sucevei

Related Stories

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 21.57, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Preutești au fost...

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 13.52, un accident rutier s-a produs pe strada Olăreni din satul...

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

La data de 24 februarie 2025, organele de cercetare penală s-au sesizat cu privire la comiterea unui furt de proporții...

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Rădăuți au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de doi...

Postarea următoare
Urmărire în trafic prin comuna Poieni-Solca, după un bărbat de 50 de ani, fără permis de conducere, dar cu chef de adrenalină

Urmărire în trafic prin comuna Poieni-Solca, după un bărbat de 50 de ani, fără permis de conducere, dar cu chef de adrenalină

Recomandat

Pedeapsă blândă pentru un individ care a amenințat doi polițiști cu toporul, după ce și-a bătut iubita venită de la serviciu: ”Vezi că îţi dau cu toporul în cap, te ia mama dracului!”

Pedeapsă blândă pentru un individ care a amenințat doi polițiști cu toporul, după ce și-a bătut iubita venită de la serviciu: ”Vezi că îţi dau cu toporul în cap, te ia mama dracului!”

iulie 20, 2025
Intervenție pentru pisicile din zona Cartodrom, rămase fără adăpost după demolarea garajelor: „Nu este suficient să hrănim pisicile, trebuie să le și sterilizăm”

Intervenție pentru pisicile din zona Cartodrom, rămase fără adăpost după demolarea garajelor: „Nu este suficient să hrănim pisicile, trebuie să le și sterilizăm”

aprilie 10, 2026

Postări Populare

  • Bărbat găsit mort în locuința sa din Frasin

    Un bărbat a murit subit, după ce femeia căreia îi repara gardul i-a gătit

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • O suceveancă de 36 de ani, însărcinată în luna a treia, s-a stins din viață în SJU Suceava. Aceasta nu știa că suferea de cancer cu multiple metastaze, ca urmare a ruperii unei alunițe

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Tânăra amantă a unui medic cardiolog intervenționist din SJU Suceava a ajuns la UPU, după ce cadrul medical i-ar fi aplicat o corecție fizică într-o garsonieră din Suceava

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • VIDEO Mărturisire cutremurătoare a suceveanului Gheorghe Ignat. Fostul luptător de MMA a aflat că soția sa ar fi terorizată și amenințată de ani de zile de un ”milițian”, abia după ce a găsit un ștreang într-o anexă gospodărească: ”Viața îmi este călcată în picioare la propriu”

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Un cetățean a fost fotografiat în timp ce defeca la marginea străzii Ana Ipătescu din centrul Sucevei

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
Știrea Sucevei

Cotidianul online cu informații actuale din județul Suceava.

  • Politica Cookie
  • Politica de Confidențialitate

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Bine ai revenit!

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitata?

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentificare
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
0757 347 062
[email protected]

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Politica Cookie