În seara de 30-31 octombrie 2023, la Spitalul Clinic Județean Suceava a fost internat un bărbat care se afla în stare gravă în urma unei căzături.
În acea seară, pe la ora 21.30, o persoană din comuna Vadu Moldovei a găsit-o pe victimă căzută în beci, în timp ce se afla în vizită la acesta, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
Victima a fost preluată de un echipaj SAJ Fălticeni, iar ulterior a fost transportată la SCJU Suceava, unde a fost diagnosticată cu traumatism prin cădere de la înălțime, traumatism cranio-cerebral grav și inconștiență.
Cazul rămâne în atenția polițiștilor și în funcție de evoluția stării de sănătate a victimei se va dispune în consecință.














