Web Analytics
PUBLICITATE
0757 347 062
[email protected]
marți, iunie 23, 2026
Writy.
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Un sucevean a fost prins transportând ilegal lemne, de două ori într-o singură zi

sursa adevarul

Bărbat din Vama amendat cu 2.000 de lei pentru că transporta aproape 5 metri cubi de material lemnos fără acte

Știrea Sucevei de Știrea Sucevei
iulie 11, 2022
în Local
407
0
Share on Facebook

La data de 8 iulie 2022, la ora 16.20, un echipaj de poliție a oprit pentru control, pe raza comunei Marginea, o autoutilitară Volvo care tracta o remorcă.

La volanul ansamblului se afla Mihai R., de 38 de ani, din comuna Vama, care transporta lemne fără a avea acte în acest sens.

You might also like

Ieșeancă doborâtă de pe picioare de un biciclist care circula pe trotuar, în apropierea Inspectoratului Școlar Suceava, aproape de miezul nopții. Femeia a ajuns la spital

Ieșeancă doborâtă de pe picioare de un biciclist care circula pe trotuar, în apropierea Inspectoratului Școlar Suceava, aproape de miezul nopții. Femeia a ajuns la spital

iunie 23, 2026
Biciclist beat, lovit de un BMW în Șcheia după ce a ieșit de pe trotuar direct pe carosabil. Alcoolemie de 1,87 mg/l în aerul expirat

Biciclist beat, lovit de un BMW în Șcheia după ce a ieșit de pe trotuar direct pe carosabil. Alcoolemie de 1,87 mg/l în aerul expirat

iunie 23, 2026

În urma verificărilor făcute în aplicația SUMAL CONTROL, s-a stabilit că pentru TIR-ul respectiv nu există emis document care să ateste proveniența materialelor lemnoase, ocazie cu care ansamblul auto a fost dus la punctul de descărcare canton silvic unde personalul silvic din cadrul Ocolului Silvic Marginea a procedat la inventarierea încărcăturii de lemne.

Astfel s-a constatat că în vehicul se afla cantitatea totală de  4,94 mc materiale lemnoase, din care 1,04 mc lătunoaie molid și 3,90 mc resturi lemn molid.

Bărbatul a fost amendat cu 2.000 de lei, iar lemnele în valoare de 602,68 de lei au fost confiscate și predate în custodia Ocolului Silvic Marginea.

 

Etichete: amendalemne
Știrea Sucevei

Știrea Sucevei

Related Stories

Ieșeancă doborâtă de pe picioare de un biciclist care circula pe trotuar, în apropierea Inspectoratului Școlar Suceava, aproape de miezul nopții. Femeia a ajuns la spital

Ieșeancă doborâtă de pe picioare de un biciclist care circula pe trotuar, în apropierea Inspectoratului Școlar Suceava, aproape de miezul nopții. Femeia a ajuns la spital

de Știrea Sucevei
iunie 23, 2026
0

O femeie în vârstă de 33 de ani, din municipiul Iași, a ajuns la spital în noaptea de 22 spre...

Biciclist beat, lovit de un BMW în Șcheia după ce a ieșit de pe trotuar direct pe carosabil. Alcoolemie de 1,87 mg/l în aerul expirat

Biciclist beat, lovit de un BMW în Șcheia după ce a ieșit de pe trotuar direct pe carosabil. Alcoolemie de 1,87 mg/l în aerul expirat

de Știrea Sucevei
iunie 23, 2026
0

La data de 22 iunie 2026, în jurul orei 16.04, polițiștii Biroului Rutier Suceava au fost sesizați cu privire la...

Șofer rupt de beat la volanul unui Passat fără RCA, depistat la Fundu Moldovei

Șofer rupt de beat la volanul unui Passat fără RCA, depistat la Fundu Moldovei

de Știrea Sucevei
iunie 23, 2026
0

La data de 21 iunie 2026, în jurul orei 21.25, polițiștii din cadrul Secției 11 Poliție Rurală Pojorâta, aflați în...

Un copil de 9 ani a ajuns la spital după ce a intrat într-o intersecție cu trotineta electrică

Fălticenean amendat cu 2.430 de lei după ce a căzut de pe o trotinetă electrică fiind matol. Bărbatul a ajuns la spital

de Știrea Sucevei
iunie 23, 2026
0

La data de 21 iunie 2026, în jurul orei 09.24, Poliția Municipiului Fălticeni a fost sesizată prin numărul unic de...

Postarea următoare
Tânăr sucevean pricopsit cu dosar penal, după ce a fost prins conducând o mașină 103 km/h dinspre Ițcani spre Burdujeni. Numerele de înmatriculare provizorii erau expirate

Tânăr sucevean pricopsit cu dosar penal, după ce a fost prins conducând o mașină 103 km/h dinspre Ițcani spre Burdujeni. Numerele de înmatriculare provizorii erau expirate

Recomandat

Un puștan de 17 ani l-a bătut pe administratorul sălii de jocuri de noroc ”Metropolis” din Iulius Mall Suceava pentru că nu a fost lăsat să joacă la păcănele

Un puștan de 17 ani l-a bătut pe administratorul sălii de jocuri de noroc ”Metropolis” din Iulius Mall Suceava pentru că nu a fost lăsat să joacă la păcănele

ianuarie 4, 2023
Lucian Harșovschi: ”Am discutat cu reprezentanții asociațiilor de proprietari din Suceava despre ajutorul acordat pentru încălzirea locuinței și suplimentul pentru energie în sezonul rece”

Lucian Harșovschi: ”Am discutat cu reprezentanții asociațiilor de proprietari din Suceava despre ajutorul acordat pentru încălzirea locuinței și suplimentul pentru energie în sezonul rece”

octombrie 11, 2022

Postări Populare

  • Bărbat găsit mort în locuința sa din Frasin

    Un bărbat a murit subit, după ce femeia căreia îi repara gardul i-a gătit

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • O suceveancă de 36 de ani, însărcinată în luna a treia, s-a stins din viață în SJU Suceava. Aceasta nu știa că suferea de cancer cu multiple metastaze, ca urmare a ruperii unei alunițe

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Tânăra amantă a unui medic cardiolog intervenționist din SJU Suceava a ajuns la UPU, după ce cadrul medical i-ar fi aplicat o corecție fizică într-o garsonieră din Suceava

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • VIDEO Mărturisire cutremurătoare a suceveanului Gheorghe Ignat. Fostul luptător de MMA a aflat că soția sa ar fi terorizată și amenințată de ani de zile de un ”milițian”, abia după ce a găsit un ștreang într-o anexă gospodărească: ”Viața îmi este călcată în picioare la propriu”

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Un cetățean a fost fotografiat în timp ce defeca la marginea străzii Ana Ipătescu din centrul Sucevei

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
Știrea Sucevei

Cotidianul online cu informații actuale din județul Suceava.

  • Politica Cookie
  • Politica de Confidențialitate

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Bine ai revenit!

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitata?

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentificare
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
0757 347 062
[email protected]

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Politica Cookie