Web Analytics
PUBLICITATE
0757 347 062
[email protected]
marți, iunie 23, 2026
Writy.
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
Garda de Mediu Suceava a aplicat o amendă de 30.000 de lei unei firme, după ce un incendiu de vegetație a ars o cantitate de circa 50-70 metri cubi de plop energetic
Garda de Mediu Suceava a aplicat o amendă de 30.000 de lei unei firme, după ce un incendiu de vegetație a ars o cantitate de circa 50-70 metri cubi de plop energetic
Garda de Mediu Suceava a aplicat o amendă de 30.000 de lei unei firme, după ce un incendiu de vegetație a ars o cantitate de circa 50-70 metri cubi de plop energetic

Garda de Mediu Suceava a aplicat o amendă de 30.000 de lei unei firme, după ce un incendiu de vegetație a ars o cantitate de circa 50-70 metri cubi de plop energetic

Știrea Sucevei de Știrea Sucevei
mai 2, 2023
în Local
422
0
Share on Facebook

Garda de Mediu Suceava s-a autosesizat în data de 1 mai 2023 cu privire la izbucnirea unui incendiu pe un teren din localitatea Dănila, comuna Dărmănești.

La verificările în teren s-a constatat producerea unui incendiu de vegetație uscată pe o suprafață de aproximativ 1.000 mp, incluzând și o suprafață de aproximativ 80-100 mp pe care era depozitată o cantitate de 100 metri cubi plop energetic.

You might also like

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

iunie 21, 2026
Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

iunie 21, 2026

În urma acestui incendiu a ars o cantitate de aproximativ 50-70 metri cubi de plop energetic aparținând unui operator economic din județul Suceava, afectând factorii de mediu, totodată fiind necesară intervenția I.S.U. “Bucovina” Suceava.

„Operatorul economic a fost sancționat cu amenda contravenționala în valoare de 30.000 lei conform prevederilor O.UG.nr. 195/2005 privind protecția mediului pentru ca nu a anunțat autoritățile publice teritoriale de protecția mediului, respectiv Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Suceava despre producerea acestui incident (incendiu) care a condus la afectarea factorilor de mediu. Totodată au fost stabilite măsuri cu termene ferme de realizare”, a transmis Garda de Mediu Suceava.

 

Știrea Sucevei

Știrea Sucevei

Related Stories

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

Doi frați de 13 și 14 ani au ajuns la spital după ce au căzut de pe aceeași trotinetă electrică

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 21.57, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Preutești au fost...

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

Mopedist fără permis, rănit după ce un șofer de BMW a dat cu spatele fără să se asigure, la Dolheștii Mari

de Știrea Sucevei
iunie 21, 2026
0

La data de 20 iunie 2026, în jurul orei 13.52, un accident rutier s-a produs pe strada Olăreni din satul...

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

Au furat șase lingouri de aur și peste 47.000 de euro dintr-o casă din Horodnic de Sus. Hoții au fost identificați după mai bine de un an și arestați preventiv

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

La data de 24 februarie 2025, organele de cercetare penală s-au sesizat cu privire la comiterea unui furt de proporții...

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

Doi angajați ai Ocolului Silvic Bucovina, puși sub control judiciar după ce ar fi sustras lemn și ar fi falsificat evidențele pentru a acoperi lipsurile

de Știrea Sucevei
iunie 20, 2026
0

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Rădăuți au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de doi...

Postarea următoare
FOTO Un autoturism a luat foc în Suceava, în zona Gării Burdujeni

FOTO Un autoturism a luat foc în Suceava, în zona Gării Burdujeni

Recomandat

Tânăr de 18 ani, cu alcoolemie de 0,23 mg/l alcool pur în aerul expirat, oprit de polițiști pentru că circula cu 83 km/h în localitatea Poiana Stampei

Bărbat beat și cu permisul anulat, prins de polițiști pe raza comunei Vadu Moldovei

decembrie 8, 2022
Două hoațe au fost condamnate la închisoare cu suspendare. Acestea trebuie să plătească peste 2.300 de lei daune materiale către Kaufland

O tânără de 22 de ani s-a ales cu dosar penal, pentru că a furat odorizante auto, în valoare de 60 de lei, din magazinul Kaufland din Suceava

ianuarie 6, 2024

Postări Populare

  • Bărbat găsit mort în locuința sa din Frasin

    Un bărbat a murit subit, după ce femeia căreia îi repara gardul i-a gătit

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • O suceveancă de 36 de ani, însărcinată în luna a treia, s-a stins din viață în SJU Suceava. Aceasta nu știa că suferea de cancer cu multiple metastaze, ca urmare a ruperii unei alunițe

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Tânăra amantă a unui medic cardiolog intervenționist din SJU Suceava a ajuns la UPU, după ce cadrul medical i-ar fi aplicat o corecție fizică într-o garsonieră din Suceava

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • VIDEO Mărturisire cutremurătoare a suceveanului Gheorghe Ignat. Fostul luptător de MMA a aflat că soția sa ar fi terorizată și amenințată de ani de zile de un ”milițian”, abia după ce a găsit un ștreang într-o anexă gospodărească: ”Viața îmi este călcată în picioare la propriu”

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
  • Un cetățean a fost fotografiat în timp ce defeca la marginea străzii Ana Ipătescu din centrul Sucevei

    0 Distribuiri
    Distribuie 0 Tweet 0
Știrea Sucevei

Cotidianul online cu informații actuale din județul Suceava.

  • Politica Cookie
  • Politica de Confidențialitate

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Bine ai revenit!

Conectați-vă la contul dvs. de mai jos

Parola uitata?

Recuperează-ți parola

Vă rugăm să introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a vă reseta parola.

Autentificare
Nici un rezultat
Vezi toate rezultatele
  • Local
  • Național
  • Internațional
  • Anchete
  • Editorial
  • Reportaje
  • Politică
  • Sănătate
  • Sport
  • Analiză
  • Diverse
0757 347 062
[email protected]

© 2022 ȘTIREASUCEVEI.RO Toate drepturile rezervate. Creare site BOSSNET

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Politica Cookie